Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.
Role teatralne[]
- „Deszczowa piosenka” jako R.F. Simpson
- „Aladyn JR” jako Dżafar
- „My Fair Lady” Teatr Wielki w Łodzi jako Henry Higgins
- „Upiór w operze” jako Buquet/Licytator
- „Taniec Wampirów” jako Chagal
- „Akademia Pana Kleksa” jako Kleks
- „Koty” jako Bywalec/Gus/Karmazyn
- „Piotruś Pan” jako Kapitan Hak
- „Crazy For You”
- „Panna Tutli Putli”
- „Grease” jako Vincent Fontaine
- „Pięciu Braci Moe” jako Eat Moe
- „Romeo i Julia" jako pan Kapulet
Reżyseria dubbingu[]
- 2012: Ralph Demolka
- 2012: Wodogrzmoty Małe
- 2012: Na tropie Marsupilami
- 2012: Merida waleczna
- 2012: Liga Młodych
- 2011: Muppety
- 2011: Z kopyta
- 2011: Giganci ze stali
- 2011: Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi
- 2011: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje
- 2011: Gnomeo i Julia
- 2011: Weź Tubę na próbę
- 2011: Cziłała z Beverly Hills 2
- 2010: Zaplątani
- 2010: Metamorfoza
- 2010: Zafalowani
- 2010: Żółwik Sammy
- 2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
- 2010: Alicja w Krainie Czarów
- 2009: Księżniczka i żaba
- 2009: Załoga G
- 2009: Odlot
- 2009: K-9
- 2009: Słoneczna Sonny
- 2008: Cziłała z Beverly Hills
- 2008: Dziewczyny Cheetah 3
- 2008: Gwiezdny zaprzęg
- 2007-2011: Fineasz i Ferb
- 2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
- 2006-2008: Wymiennicy
- 1991-1999: Doug Zabawny
Dubbing[]
Filmy[]
- 2012: Żółwik Sammy 2 – Mewa
- 2012: Na tropie Marsupilami – Dan Geraldo
- 2012: Niesamowity Spider-Man – Ojciec Jacka
- 2012: Barbie: Księżniczka i piosenkarka – Król Frederic
- 2012: Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł
- 2012: Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje
- 2012: Tom i Jerry: Misja na Marsa
- 2012: Madagaskar 3 - Maurice
- 2012: Królewna Śnieżka – Poborca podatkowy
- 2011: Muppety – Marvin Suggs
- 2011: Alvin i wiewiórki 3 – Dave
- 2011: Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi – Dziadek
- 2011: Wróżkowie Chrzestni: Dorośnij Timmy! – Tata
- 2011: LEGO Star Wars: Padawańskie widmo – Admirał Ackbar
- 2011: Fineasz i Ferb Film: Podróż w drugim wymiarze - Dundersztyc z dwóch wymiarów
- 2011: Magiczna podróż do Afryki – Ryś
- 2011: Kung Fu Panda 2 - Ojciec Po
- 2011: Rio – Tulio
- 2011: Miś Yogi – Brown
- 2011: Rango – Rango
- 2011: Zostać koszykarką
- 2011: Weź Tubę na próbę
- 2011: Matki w mackach Marsa
- 2011: I bądź tu mądra – Ed Kingsford
- 2011: Sezon na misia 3 – Roger
- 2011: Liceum Avalon – Pan Moore
- 2011: Cziłała z Beverly Hills 2 – Komentator męski
- 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Tata Freda
- 2010: Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
- 2010: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – Pr. Karaluch
- 2010: Kung Fu Panda: Święta, święta i Po – Ojciec Po
- 2010: Shrek ma wielkie oczy – Sumienie
- 2010: Madagwiazdka – Maurice
- 2010: Shrek Forever
- 2010: Disco robaczki
- 2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
- 2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
- 2010: Psy i koty: Odwet Kitty – Pan Tinkles
- 2010: Niania i wielkie bum – Blenkinsop
- 2010: Alicja w Krainie Czarów – Narrator
- 2009: Księżniczka i żaba − dr Facilier
- 2009: Odlot − Alfa
- 2009: Załoga G – Dyrektor FBI
- 2009: Potwory kontra Obcy − Doktor Karaluch
- 2008: Opowieści na dobranoc − Kendall Duncan / Wykonanie piosenki
- 2008: Pingwiny z Madagaskaru - Maurice
- 2008: Cziłała z Beverly Hills − Raferty
- 2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Christobala
- 2008: Wyspa dinozaura 2 – Profesor
- 2008: Słoneczna Sonny
- 2008: Madagaskar 2 – Maurice
- 2008: Dziewczyny Cheetah 3
- 2008: Gwiezdny zaprzęg – Yurij
- 2008: Piorun – Reżyser
- 2008: Garfield: Festyn humoru – Ramone
- 2008: Mów mi Dave – Mechanik
- 2008: Dzwoneczek – Minister Wiosny
- 2008: Kung Fu Panda – Ojciec Po
- 2008: Kroniki Spiderwick – Arthur Spiderwick
- 2007: Arka Noego – Krecik
- 2007: Billy i Mandy i zemsta Boogeymana – Generał Szrama
- 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – William
- 2007: Lissi na lodzie – Feldmarszałek
- 2007: Zaczarowana
- 2007: Don Chichot
- 2007: Pada Shrek – Jedna z trzech świnek, Człowiek w mieście
- 2007: Alvin i wiewiórki – Dave
- 2007: Scooby Doo i śnieżny stwór – Del
- 2007: Film o pszczołach – Ray Liotta
- 2007: Shrek Trzeci – Kapitan Hak, Trzy świnki
- 2007: Na fali – Spiker
- 2007: Most do Terabithii – Ojciec Leslie
- 2007: Happy Wkręt
- 2006: Magiczna kostka – Newton
- 2006: Kacper: Szkoła postrachu
- 2006: Wyspa dinozaura – Profesor
- 2006: I ty możesz zostać bohaterem – Złodziej Skarbu
- 2006: Sezon na misia – Myśliwy Shan
- 2006: Wpuszczony w kanał – Amerykanin w kanale
- 2006: Auta − Michael Schumacher
- 2006: Dżungla – Wsypa, Wtyka
- 2006: Artur i Minimki – Tata Artura
- 2006: Stefan Malutki – Szczurokita
- 2006: Sposób na rekina – Max
- 2005: King Kong: Władca Atlantydy – Sykofis
- 2005: Roboty – Brzeszczot
- 2005: Prince of Persia: Dwa trony - Wewnętrzny Głos Księcia
- 2005: Madagaskar – lemur Maurice
- 2005: Magiczna karuzela – Sierżant Sam
- 2005: Charlie i fabryka czekolady – Willy Wonka
- 2005: Tom i Jerry: Misja na Marsa
- 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika – Wallace, Balcer
- 2004-2007: Nieidealna – Jeff Singer
- 2004: Król Lew 3: Hakuna Matata – Timon
- 2004: Ekspres polarny
- 2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Shameless
- 2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Preminger
- 2004: 7 krasnoludków - historia prawdziwa – Lustro
- 2004: Przygody Lisa Urwisa – Wilk
- 2004: Baśniowy Świat 6 – Sir Giles
- 2004: Pupilek – Spot / Scott
- 2004: Shrek 2 – Trzy świnki
- 2004: Legenda telewizji
- 2004: Iniemamocni
- 2004: Magiczny kamień – Profesor N. Icely
- 2004: Lucky Luke – Jack Dalton
- 2004: Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów – Ćmok
- 2004: Thunderbirds – Hood
- 2004: Garfield – Happy Chapman, Walter Chapman
- 2003: 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda – Pongo
- 2003: Kot – Kot
- 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd – Fegan Floop
- 2003: Dobry piesek – Baniak
- 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
- 2003: Old School: Niezaliczona
- 2003: Księga Dżungli 2 – M.C. Małpa
- 2003: Zapłata
- 2003: Atlantyda. Powrót Milo
- 2003: El Cid - legenda o mężnym rycerzu – Sancho
- 2003: Nawiedzony dwór – Silverman
- 2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
- 2002: Pinokio – Lis
- 2002: Psy i koty
- 2002: Smocze wzgórze – Monte
- 2002: Planeta skarbów – B.E.N.
- 2002: Stuart Malutki 2 – Śnieżek
- 2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Juliusz Cezar
- 2002: Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów – Jango Fett, Komandor Klonów, Kapitan Klonów, Szturmowiec Klon
- 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń – Fegan Floop
- 2001: But Manitou – Włóżmitu
- 2001: Spirited Away: W krainie bogów
- 2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – Profesor Quirrell
- 2001: Potwory i spółka – Mike
- 2001: Shrek – Druga ślepa mysz / Trzy świnki
- 2000: 102 dalmatyńczyki – Gaduła
- 2000: Grinch: Świąt nie będzie – Lou
- 1999: Jak Bóg Maior utracił tron w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Obi
- 1999: Toy Story 2
- 1999: Król sokołów
- 1999: Muppety z kosmosu
- 1998: Król Lew II: Czas Simby – Wykonanie piosenek
- 1998: Babe - świnka w mieście – Pitbull
- 1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Chórki
- 1996: Aladyn i król złodziei – Jeden ze złodziei
- 1995: Dragon Ball Z: Fuzja – Narrator, Freezer
- 1995: Dragon Ball Z: Atak smoka
- 1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
- 1995: Rob Roy
- 1994: Księżniczka Łabędzi – Puffin
- 1994: Troll w Nowym Jorku – Wykonanie piosenek
- 1994: Władca Ksiąg
- 1994: Aladyn (serial) – Xerxes (seria II i III)
- 1993: Miasteczko Halloween – Jack Szkieleton
- 1992: Kometa nad doliną Muminków – Wykonanie piosenki
- 1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka
- 1991: Piękna i Bestia – Lech
- 1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Dinky
- 1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
- 1986: Asterix w Brytanii – Galix
- 1985: 13 demonów Scooby Doo
- 1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek
- 1979: Scooby Doo podbija Hollywood
- 1977: Przygody Kubusia Puchatka – Wykonanie piosenek
- 1976: Dwanaście prac Asteriksa
- 1968: Asterix i Kleopatra
- 1967: Asterix Gall – Kaligula Minus
- 1966: Człowiek zwany Flintstonem
- 1964: Mary Poppins – Pan Dawes Sr. / Bert
- 1955: Zakochany kundel
Seriale[]
- 2012: Violetta - Gregorio
- 2012: MLP:FiM - Flam (odc. 41), Gustave le Grand (odc. 50)
- 2012: Wodogrzmoty Małe – Staruszek McGucket, Larry King (odc. 3)
- 2012: Klinika dla pluszaków – Smok Stefan
- 2012: Futurama – Kolega Bendera z liceum (odc. 2), Zapp Brannigan (odc. 4, 10, 12, 15, 19-20, 26), Sprzedawca przekąsek (odc. 5), Komputer (odc. 5)
- 2012: Liga Młodych – Mark Desmond (odc. 1-2), Hugo Strange (odc. 11)
- 2012: Monsuno – Jednooki Jack (odc. 14, 16, 21, 25), Mistrz Świtu (odc. 15), Dom Pyro (odc. 25)
- 2012: Rozmowy nieoswojone
- 2012: Mega Spider-Man – J.A.R.V.I.S. (odc. 5), Wujek Ben (odc. 12), jeden z żołnierzy Zodiaca (odc. 15)
- 2011: Looney Tunes Show – Elmer Fudd, Jor-El (odc. 1)
- 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Ping
- 2011: Pokémon: Czerń i Biel – Giovanni
- 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Tata Freda
- 2011: Beyblade: Metal Masters – dr Ziggurat
- 2011: Ben 10: Ultimate Alien – Galapagus (odc. 5), Surgeon (odc. 6)
- 2011: Pora na przygodę! - Lodowy Król
- 2010: Kapitan Biceps – Kapitan Biceps, Elmer
- 2010: Geronimo Stilton – Łachudra
- 2010: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Pan Maurycy
- 2010: Superszpiedzy – Gus (odc. 7)
- 2010: Zafalowani – Kahuna
- 2010: Kick Strach się bać – Ojciec Kicka
- 2010: True Jackson – Oscar
- 2010: Ja w kapeli – Barry Roca
- 2010: K9 – Generał z 2611 roku w przyszłości
- 2009-2012: Zeke i Luther – Dale Davis, Louie (odc. 64)
- 2008: Batman: Odważni i bezwzględni – Black Manta, Jason Blood / Etrigan, Fun Haus, Sinestro
- 2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
- 2007: Tommy Zoom – Trutek
- 2007: Zajączkowo
- 2007: Fineasz i Ferb – dr Heinz Dundersztyc
- 2006: Ruby Gloom – Poe
- 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – Toby, Morticon, Phineas
- 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – Szef kuchni - Francoise (odc. 6), Prezenter teleturnieju (odc. 7)
- 2006: Klaun Kiri – Klaun Kiri
- 2006: Yin Yang Yo! – Mistrz Panda Yo
- 2006: Wiewiórek – Leon
- 2006: Kapitan Flamingo – Narrator (II seria)
- 2006: Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny – Pan Fitch (odc. 14-39), Munellin (odc. 14), Rex III (odc. 16), Herb (odc. 17), Intergalaktyczny Łowca Obcych (odc. 18), Król Fongrelitów (odc. 20), Romuloid (odc. 24, 26), Komandor Smith (odc. 24-26), Łowca (odc. 28), Figler (odc. 30), Pompadur (odc. 31), Simian 6 (odc. 37)
- 2005: Nie ma to jak hotel – Arwin Hawkhauser
- 2005: Ben 10 – Jonah Melville (odc. 3), Howell Wayneright (odc. 11), Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15), Sublimino (odc. 27), Dzwonek (odc. 30)
- 2005: Johnny Test – Duke
- 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą – Windsor Goryl, Lew (odc. 14)
- 2005: Podwójne życie Jagody Lee – Loki (I seria)
- 2005: Transformerzy: Cybertron – Red Alert, Wing Saber
- 2005: Ufolągi – Dinko
- 2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic – Atom/Ray Palmer (Mroczne Serce), Mongul (Dla człowieka, który ma wszystko), Demos, Kapitan Bumerang, Deadman (Boston Brand) (Prosto do celu), Sinestro, Złodziej Cień (Zamierzchłe czasy), Hath-Set (Zamierzchłe czasy), Meteopata
- 2004: Atomowa Betty - Antoine Lucci – reżyser
- 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Chudy
- 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Superion Maximus, Wing Saber
- 2003-2005: Młodzi Tytani – Szybki (odc. 38-39), Katarou (odc. 43), Strażnik jaskini (odc. 43), Bob (odc. 44), See-More (odc. 49)
- 2003-2005: Kaczor Dodgers
- 2003-2006: Świat Raven – Viktor Baxter
- 2003-2004: Megas XLR – V'arsin (odc. 10)
- 2003: JoJo z cyrku – Tata JoJo
- 2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Sam
- 2002-2003: Ozzy i Drix – śpiew piosenki
- 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata – Szkieletor
- 2002: Mistrzowie kaijudo – George
- 2002: Kryptonim: Klan na drzewie – Superdent, Robin Chudł (N.A.G.R.O.D.A.), Dyrektor Kwasbraten (P.R.Z.E.R.W.A., W.I.A.D.O.M.O.Ś.Ć.), Brat de Spinaccio (S.Z.P.I.N.A.K.)
- 2002: Kim Kolwiek – Monty Fisk
- 2001-2004: Samuraj Jack – Naukowiec (odc. 18), Skalecznik (odc. 21)
- 2001-2002: Café Myszka
- 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
- 2000: Królowie i królowe – Król Naj-Naj
- 2000: Błyśnij-błyskula – Dogsby
- 1999-2002: Chojrak - tchórzliwy pies – Katz, Jan Prusak
- 1999-2002: Baśnie Braci Grimm: Simsala Grimm - Król Drozdobrody / Wędrowny minstrel (odc. 1), Jańcio (odc. 10), Książę Edward (odc. 23)
- 1999-2001: Batman przyszłości
- 1999-2000: Mike, Lu i Og – Wendel
- 1999: Nieustraszeni ratownicy
- 1998-2004: Atomówki - Walka przed Gwiazdką
- 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Mike
- 1998-1999: Szalony Jack, pirat
- 1996-1997: Walter Melon – Zły
- 1998: Księżniczka Sissi – Franciszek Józef von Habsburg-Lathringen
- 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
- 1997-1998: Przygody Olivera Twista
- 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Raphael
- 1997: Myszorki na prerii – Rudas
- 1997-2004: Johnny Bravo
- 1997-1999: Krowa i Kurczak – Kurczak
- 1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa
- 1995-1997: Freakazoid!
- 1995-1996: Maska – Sir Andrew
- 1995: Hutch Miodowe Serce
- 1994-1998: Świat według Ludwiczka – Andy Anderson
- 1994-1998: Spider-Man – Herbert Landon, Mordo, Abraham Whistler, Kapitan Ameryka, Reed Richards
- 1994-1996: Fantastyczna Czwórka
- 1992: W 80 marzeń dookoła świata
- 1991-1992: Eerie, Indiana
- 1990: Pinokio
- 1990: Piotruś Pan i piraci – Maison
- 1988-1994: Garfield i przyjaciele – Roy
- 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Dave
- 1987-1988: Diplodo – Dziurkacz
- 1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu) – Nogum (odc. Jak się bawić to się bawić)
- 1985-1988: M.A.S.K.
- 1984-1987: Łebski Harry
- 1984-1985: Wesoła siódemka – Łoś Jelonek
- 1984-1985: Tęczowa kraina – Toczek
- 1983-1987: Fraglesy
- 1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Inspektor Dics
- 1972-1973: Nowy Scooby Doo
- 1968-1969: Odlotowe wyścigi
Gry komputerowe[]
- 2015: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Profesor Szezlock
- 2012: Epic Mickey 2: Siła dwóch – Oswald
- 2012: Diablo III
- 2012: Risen 2: Dark Waters
- 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Bertrand Vogel
- 2011: Battlefield 3 - sierżant Steve Campo
- 2011: Crysis 2 - Wiele ról
- 2010: ArcaniA
- 2009: Dragon Age: Początek
- 2009: Uncharted 2: Among Thieves – Harry Flynn
- 2008: Assassin's Creed – Robert de Sablé
- 2008: So Blonde: Blondynka w opałach – Naukowiec
- 2008: Quantum of Solace – Tanner
- 2008: Mass Effect – Barla Von
- 2007: Wiedźmin - Roderick de Wett
- 2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 – Greg „Mac” Hassay