Fandom

Gothicpedia

Mirosław Zbrojewicz

4965stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze6 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Mirosław Zbrojewicz (ur. 25 lutego 1957 w Warszawie) – polski aktor teatralny i dubbingowy.

Biografia Edytuj

W 1981 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

Występował w: Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze (1981-1982), Teatrze Pracowni w Warszawie (1983-1992), Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1991), Teatrze Szwedzka 2/4 w Warszawie (1993-1994), Teatrze Rozmaitości w Warszawie (1994-2001), Teatrze 77 w Łodzi (1997), Teatrze Studio w Warszawie (od 2003).

Jego debiut teatralny nastąpił 14 czerwca 1981, kiedy wystąpił w roli Sukiennika w Mistrzu Piotrze Pathelinie (reż. Wojciech Maryański) na scenie Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Filmografia Edytuj

Obsada aktorska Edytuj

  • 2010: Tajemnica Westerplatte jako Chorąży Jan Gryczman
  • 2009: Komisarz Blond i wszystko jasne jako Amerykański generał
  • 2009: Mniejsze zło jako Esbek
  • 2009: Tancerze jako ojciec Piotra
  • 2009: M jak Miłość jako Siwy (gościnnie)
  • 2008: Lekcje pana Kuki jako Arnold
  • 2008: Latający Cyprian jako Karczmarz
  • 2007: Czarna Madonna (Sorte Madonna, Den) jako Kuntz
  • 2007: Fałszerze – powrót Sfory jako Walas
  • 2006: Dublerzy jako "Wiesiek"
  • 2006: Letnia miłość (Summer love) jako Bokser
  • 2006: Palimpsest jako Bury
  • 2006: Pętla
  • 2005: Rozdroże Café jako Gerard
  • 2004: Serce gór jako Gabin
  • 2004: Poza zasięgiem (Out of Reach)
  • 2004: Kobra - oddział specjalny w odcinku 'Przyjaciele w potrzebie' jako rosyjski kupiec broni
  • 2003: Warszawa
  • 2003: Cudzoziemiec (Foreigner, The) jako Scar Face
  • 2002: D.I.L. jako Zubiec
  • 2002: To tu, to tam jako Pan Marian
  • 2002: E=mc² jako "Śledź"
  • 2002: Sfora jako inspektor Walas
  • 2002: As
  • 2002: Rób swoje, ryzyko jest twoje jako Mielona
  • 2002: Całkiem spora apokalipsa
  • 2001: Wiedźmin jako Sorel
  • 2001: Requiem
  • 2000: Chłopaki nie płaczą jako Grucha
  • 2000: Pierwszy milion jako "Morda", człowiek Kajzara
  • 2000: Ślepe naboje (Rancid Aluminium)
  • 2000: To my jako Policjant
  • 2000: Cud purymowy jako Waldek
  • 1999: Jakub kłamca (Jakob the Liar) jako Oficer SS
  • 1999: Pan Tadeusz jako Oficer Moskali
  • 1999: Ostatnia misja jako "Sztych" (niewymieniony w czołówce)
  • 1998: Amok jako Bandzior
  • 1998: Małżowina jako Policjant
  • 1998: Ognisty jeździec (Feuerreiter) jako Kapral (niewymieniony w czołówce)
  • 1997: Kiler jako agent UOP
  • 1997: Krok jako Generał
  • 1997: Brat naszego Boga jako żebrak
  • 1997: Polowanie jako Strażnik
  • 1996: Wirus jako Agent UOP
  • 1995: Gracze jako Misza
  • 1995: Milles, Les jako Więzień z gazetą
  • 1995: Prowokator jako Żandarm
  • 1995: Pułkownik Kwiatkowski jako Wartownik
  • 1995: Tato jako Goryl
  • 1995: Ekstradycja
  • 1994: Psy II: Ostatnia krew
  • 1994: Oczy niebieskie jako Ochroniarz na lotnisku
  • 1994: Szczur
  • 1994: Ptaszka
  • 1994: Miasto prywatne jako "Kaczor"
  • 1994: Detektyw i śmierć (Detective y la muerte, El)
  • 1993: Łowca. Ostatnie starcie jako Kanar
  • 1993: Kraj świata jako Zaspany sklepowy (niewymieniony w czołówce)
  • 1992: Białe małżeństwo (niewymieniony w czołówce)
  • 1992: Enak
  • 1992: Pierścionek z orłem w koronie jako Ukrainiec gwałcący Wiśkę
  • 1992: Sprawa kobiet (Violeur Impuni, Le) jako Ochroniarz Sylvie
  • 1991: Cynga jako doktor
  • 1991: Cynga
  • 1991: Dziecko szczęścia
  • 1991: Głos
  • 1991: Panny i wdowy
  • 1990: Zima w Lizbonie (Invierno en Lisboa, El)
  • 1989: Ostatni dzwonek

Polski dubbing w filmach i serialach Edytuj

  • 2009: Góra Czarownic − Carson
  • 2008: Wyprawa na Księżyc 3D − Yegor
  • 2008: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian − Gromojar
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni
    • Orm,
    • Vandal Savage
  • 2008: Speed Racer − Racer
  • 2008: Horton słyszy Ktosia − Vlad
  • 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie − Ugly Barrow
  • 2007: Chowder − Kasztan (odc. 11a)
  • 2007: W pułapce czasu
  • 2007: Ben 10: Tajemnica Omnitrixa – Tetrax (pierwsza i druga część)
  • 2007: Zaczarowana
  • 2007: Pada Shrek − Wilk
  • 2007: Ratatuj − Git
  • 2007: Shrek Trzeci − Wilk
  • 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin − Shiwang Pei
  • 2006: Krowy na wypasie − Ben
  • 2006: Wymiennicy − Dick
  • 2006: I Ty możesz zostać bohaterem − Babe Ruth
  • 2006: Alex Rider: Misja Stormbreaker − Darrius Sayle
  • 2006: Pajęczyna Charlotty – Koń Ike
  • 2005-2008: Johnny Test – jeden z agentów
  • 2005-2007: Podwójne Życie Jagody Lee
    • William (odc. Poznajcie rodzica),
    • Złosiej (odc. Proste jak lewy prosty)
  • 2005: Awatar: Legenda Aanga − Komandor Zhao
  • 2005: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa − Centaur
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów – Darth Vader
  • 2005: Roboty − Diesel
  • 2004-2008: Batman
    • Victor Fries / Mr. Freeze,
    • Hal Jordan / Zielona Latarnia
  • 2004-2006: Brenda i pan Whiskers
    • Pan Cantourius,
    • Jeden z gangu luzaków (odc. 23),
    • Wolfik
  • 2004: Shrek 2 – Wilk
  • 2004: Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń − Feris
  • 2003-2004: Megas XLR
    • Grrkek – Niszczyciel Planet (odc. 7),
    • Ender (odc. 9),
    • Skalgar (odc. 24)
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2003: 'Nawiedzony dwór – Spiker
  • 2003: Opowieść o Zbawicielu − Poncjusz Piłat
  • 2003: Gdzie jest Nemo?- jako mała ryba z dużym ogonem
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń
  • 2002: 8. Mila
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego?
  • 2001: Zakochany kundel II: Przygody Chapsa − Buster
  • 2001-2006: Liga Sprawiedliwych / Liga Sprawiedliwych Bez Granic – Zielona Latarnia
  • 2001-2004: Samuraj Jack
    • Smok (odc. 21),
    • Przywódca łowców Imakandi (odc. 22)
  • 2001-2003: Strażnicy czasu – Winston Churchill (odc. 10a)
  • 2001: Shrek − Wielki Zły Wilk
  • 2001: Odjazdowe zoo – Leo
  • 1999-2000: Digimon − Motimon / Tentomon / Kabutarimon / MegaKabutarimon
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty − Pan Krab
  • 1999: Król sokołów − Ojciec
  • 1999: Asterix i Obelix kontra Cezar – Kajus Pięknus
  • 1998: O wielkim wstydzie w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Generał
  • 1997: Koty nie tańczą
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Dr Walter Lankowski (odc. 6)
  • 1995-2002: Timon i Pumba – Facet z jeziora
  • 1995-1997: Co za kreskówka!
  • 1995-1996: Maska
    • Obcy,
    • Jet,
    • Cyberglina,
    • Loney (niektóre odcinki),
    • Wirus,
    • Tex Cluber
  • 1994-1998: Spider-man – Quentin Beck / Mysterio
  • 1994: Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy
  • 1993-1995: Dwa głupie pieski
  • 1993: Podróż do serca świata
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1991: Przygody Syrenki – Anzelm
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Mullins
  • 1988: Oliver i spółka − Einstein
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills
  • 1986: Amerykańska opowieść
  • 1976-1978: Scooby Doo
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi

Dubbing w grach Edytuj

  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówKrólobójca Letho
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim − Delvin Mallory
  • 2010: Battlefield: Bad Company 2 – Flynn
  • 2010: Mass Effect 2 −Człowiek Iluzja
  • 2006: Gothic 3
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne –Anub'Arak, Admirał Prroudmoore
  • 2002: Gothic II
  • 2001: Gothic
  • 2012: Risen 2: Mroczne Wody

CiekawostkiEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki