Fandom

Gothicpedia

Jarosław Domin

4982strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Jarosław Domin (ur. 24 lipca 1958 r. w Miastku) – polski aktor.

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów dubbingowych. Jego głos można usłyszeć niemal w każdej kreskówce. Najważniejszymi postaciami, którym użyczył głosu są Inspektor Gadżet oraz Chudy Edd z serialu Ed, Edd i Eddy, ale aktor ma w swoim dorobku również wiele pojedynczych epizodów różnych seriali animowanych.

Wybrana filmografia Edytuj

  • 2007: Pitbull – pracownik wydziału wewnętrznego (odc. 10 i 11)
  • 2005: Tango z aniołem – Wojtek Szymański, mąż Agnieszki
  • 2003: Na Wspólnej – kolega Konrada
  • 2003-2005: Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście – kelner
  • 2000: M jak miłość – Kryspin Tomczak
  • 1997: Klan – Pietras, kierownik produkcji
  • 1989: Odbicia
  • 1988-1991: Pogranicze w ogniu
  • 1988: Animalki
  • 1988: Romeo i Julia z Saskiej Kępy – palacz Jasio
  • 1987: Rzeka kłamstwa
  • 1987: Cesarskie cięcie
  • 1986: Słońce w gałęziach
  • 1985: Temida
  • 1985: Strzały o świcie
  • 1984: Lato leśnych ludzi
  • 1984: Dzień czwarty – Zbigniew Czajkowski-Dębczyński
  • 1979: Godzina "W" – Józek "Nowy"

Dubbing w grach Edytuj

  • 2012: Ralph Demolka – Wynchel
  • 2012: Hitman: Rozgrzeszenie
  • 2012: Epic Mickey 2: Siła dwóch
  • 2012: Struś Oliwia
  • 2012: Hotel Transylwania (zwiastun) – Wilkołak Wayne
  • 2012: Ben 10: Omniverse –
    • Pakmar (odc. 1)
    • Albedo (odc. 4)
    • Pax (odc. 5)
  • 2012: Sadie J – Jude (odc. 19)
  • 2012: Świat słów – Mrówka
  • 2012: Legenda Korry
    • Gommu (odc. 1)
    • jeden z dziennikarzy (odc. 4)
    • sędzia w turnieju walk magicznych (odc. 5)
  • 2012: Kumple z dżungli – kierunek biegun – Al
  • 2012: Kumple z dżungli – Al
  • 2012: Monsuno – Dom Pyro
  • 2012: Diablo III
  • 2012: Przygoda w Paryżu
  • 2012: Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie – Wiewiór
  • 2012: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości
    • koza (odc. 3)
    • rzeźbiarz (odc. 6)
    • Chao (odc. 8)
    • Yao (odc. 14)
  • 2011: Rycerz Binu – Tupi
  • 2011: Wielkie, złe święta – Tupi
  • 2011: Artur ratuje gwiazdkę
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim – Cyceron
  • 2010: Mass Effect 2 -
    • Ish
    • Mysza
  • 2009: Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes - Obi-Wan Kenobi
  • 2009: Dragon Age: Początek
  • 2008: Sam & Max: Sezon 1 – Pingiel
  • 2007: Overlord - Sękol
  • 2006: Gothic 3
  • 2002: Gothic II -
  • 2001: Gothic -

Polski dubbing Edytuj

  • 2008: Dzielny Despero
  • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów − Glum - Goblin #2
  • 2008: Sezon na misia 2 − Buddy
  • 2008: Cziłała z Beverly Hills
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów − Obi-Wan Kenobi
  • 2008: Garfield: Festyn humoru – Roger / Randy
  • 2007: Mroczne przygody Klanu Na Drzewie – Fred Fredburger
  • 2007: W pułapce czasu – Shingouz #1
  • 2007: Don Chichot
  • 2007: Opowieści Mamy Mirabelle – Max
  • 2007: Miejskie szkodniki – Ken
  • 2007: Pada Shrek – Pinokio
  • 2007: Tom i Jerry: Dziadek do orzechów
  • 2007: Shrek Trzeci – Pinokio
  • 2006: Krowy na wypasie − Peck
  • 2006: Klasa 3000 – Eddie
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Greg
  • 2006: Świat małej księżniczki
  • 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – różne głosy, m.in. Piggy, Oculous, Gekkor
  • 2006: Franklin i skarb jeziora – Bóbr
  • 2006: Yin Yang Yo!
    • Ultimoose,
    • Zarnot
    • Fastidius „Pedant” Speedington (odc. 1-13),
    • Mr. Pondscüm (odc. 1-13),
    • Roger Jr (I seria),
    • Wiórek,
    • Mega-Mózg
    • Eradicus (I seria),
    • F.Elf (odc. 40)
  • 2006: Galactik Football
    • Ahito,
    • Nork Agnet (odc. 1-6),
    • Beneth,
    • Mark
  • 2006: Monster Warriors
  • 2006: Garfield 2
    • Pan Greene,
    • Ja, Klaudiusz,
    • Bolero
  • 2006: Skok przez płot – Hammy Wiewiórka
  • 2006: Sezon na misia – Jeż Porcupine
  • 2006: Sposób na rekina − Lou
  • 2006: Kapitan Flamingo
  • 2005: Awatar: Legenda Aanga
    • Stary Bumi (odc. 5),
    • Jeden ze strażników więzienia (odc. 6)
  • 2005: Aloha, Scooby Doo – Ruben Laluna
  • 2005: Harcerz Lazlo – Dziobak Edward
  • 2005: B-Daman – różne głosy (m.in. Waleczna Wrona)
  • 2005: Ufolągi – Stary Bitters (I i II seria)
  • 2005: Mały Wojownik – Odo / Zegarek
  • 2005: Maggie Brzęczymucha
    • Eugene
    • Wendell
  • 2005: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia – Wiercik
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów – Obi-Wan Kenobi
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Reżyser z odcinka 7
  • 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą – Slips Pyton
  • 2004: Żony ze Stepford
  • 2005: Podwójne Życie Jagody Lee
  • 2005: Power Rangers S.P.D.
    • Piggy,
    • Broodwing,
    • Ethan
  • 2004: Shrek 2 – Pinokio
  • 2004: Niezwykłe ranki Marcina Ranka
  • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – różne głosy, m.in.:
    • Bendy (odcinek 15b),
    • Jedna z kopii Bloo (odcinek 17b),
    • Głuptak (odcinek 32)
  • 2004: Power Rangers Dino Grzmot – Ethan / Niebieski Dino Thunder Rangers
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Gayruss Krinkle
  • 2004: Atomowa Betty – fotograf magazynu o zwierzętach (jeden odcinek)
  • 2004: Mój brat niedźwiedź
  • 2004: Mickey: Bardziej Bajkowe Święta
  • 2004: Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie – jeden z Braci Be
  • 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Gigi
  • 2003: Tutenstein
    • Walter,
    • Jake
  • 2003-2005: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Obi-Wan Kenobi
  • 2003: 101 Dalmatyńczyków II: Londyńska Przygoda
  • 2003: Piotruś Pan – Piraci / Rożen
  • 2003: Baśniowy Świat 3
  • 2003: Old School: Niezaliczona
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Ben Yussuff
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Michelangelo
  • 2003-2005: Młodzi Tytani
    • Lalkarz,
    • Mumbo (I seria),
    • Trygon (I seria)
  • 2003-2004: Bracia Koala – Szymek
  • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
  • 2002: Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń – Helikopterek
  • 2002: Śnięty Mikołaj 2
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów
    • Obi-Wan Kenobi
    • Mas Amedda
    • Porucznik
    • Nute Gunray
  • 2002: Kryptonim: Klan na drzewie
    • Pan Tur,
    • Katarator,
    • Sheldon,
    • Szef Pierre,
    • Joe,
    • Nikki,
    • Dyrektor Domu dla Starych Tęczowych Małp,
    • Ojciec Kuki (Z.B.R.O.D.N.I.A.),
    • Al Cukier
  • 2002-2004: Mucha Lucha – Lone Star
  • 2002: Roboluch – Święty Mikołaj
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Joker
  • 2001-2004: Bliźniaki Cramp – Pan Cramp (seria I)
  • 2001-2003: Strażnicy czasu
    • Eli Whitney
    • prezydent USA Woodrow Wilso
    • różne głosy
  • 2001-2003: Gadżet i Gadżetinis – Porucznik Gadżet
  • 2001-2002: Cubix – Dondon
  • 2001-2002: Cafe Myszka
  • 2001: Shrek – Pinokio
  • 2001: Spirited Away: W krainie bogów
  • 2001: Power Rangers Time Force – Carter Grayson
  • 2001-2004: Medabots – Shrimplips
  • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki – Billy
  • 2001: Odjazdowe zoo – Kroka
  • 2000: Królowie i królowe – Król Fiu Bzdziu
  • 2000: Cybernetyczny Świat
  • 2000-2006: Hamtaro – wielkie przygody małych chomików – Łatek
  • 1999: Ed, Edd i Eddy – Chudy Edd
  • 1999: Muppety z kosmosu
  • 1999: Asterix i Obelix kontra Cezar
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 1998-2004: Atomówki
  • 1998-1999: Zły pies
  • 1998-1999: Szalony Jack, pirat – Kurczak
  • 1998: Przygody Kuby Guzika – Elf
  • 1998: Farma pełna strachów
  • 1998: Papirus
  • 1998: Kacper i Wendy
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997-1999: Jam Łasica
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak
  • 1997-2004: Johnny Bravo
    • kapitan statku kosmicznego, na który przypadkiem trafił Johnny
    • różne głosy
  • 1996: Przygody Pytalskich – Wujek Micro
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera
  • 1995-2001: Mały Miś
  • 1995-1996: Maska – Fritz Burza
  • 1994: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser
  • 1992-1997: Kot Ik!
    • Cryptie,
    • Króliczek,
    • Don Korneliusz,
    • Sharkynator
  • 1992: Shin-chan – Harry
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1990: Filiputki – Piegus
  • 1990: Bernard i Bianka w krainie kangurów – Frank
  • 1989-1992: Karmelowy obóz
  • 1989-1992: Chip i Dale Brygada RR – jako:
    • Weksler, archeolog-złodziej
    • profesor paleontologii
    • Derbi, król Krasnali w Irlandii
    • ośmiornica, majtek na okręcie Kapitana Fina
  • 1987: Leśna Rodzina
  • 1987-1990: Kacze opowieści (stara wersja dubbingowana) – jako:
    • Fryderyk, Karzełek-złodziej ze Szmaragdowej Wyspy (odc. 7)
    • Zły wuj księcia Grejgrejka (odc. 14)
    • Bezlitosny, władca Marsa (odc. 46)
  • 1987-1990: Kacze opowieści (nowa wersja dubbingowana) – Lord Standforth (odc. 45)
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills
  • 1987: Jetsonowie spotykają Flintstonów
  • 1986-1987: Kucyki i przyjaciele
  • 1984-1985: Wesoła siódemka – Kroko
  • 1984-1987: Łebski Harry – Riff Raff / dziadek Iggy’ego
  • 1984-1989: O dwóch takich, co ukradli księżyc – królik
  • 1983-1986: Inspektor Gadżet – Inspektor Gadżet
  • 1983-1985: Malusińscy – Tom
  • 1981-1990: Smerfy – Laluś (sezony 1, 2 i 3, zarówno nowa jak i stara wersja)
  • 1980-1981: Heathcliff i Dingbat – Żeberko
  • 1976-1978: Scooby Doo
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1968: Asterix i Kleopatra
  • 1966: Człowiek zwany Flintstonem
  • 1962-1987: Jetsonowie
  • 1960-1966: Flintstonowie

Więcej w Fandom

Losowa wiki