Fandom

Gothicpedia

Dariusz Odija

4973strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dariusz Odija
DO.JPG
Informacje
Narodziny
1960
Słupsk
Dubbing w serii

Dariusz Odija (ur. w 1960 roku w Słupsku) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Ukończył w 1983 roku warszawską PWST. Obecnie gra w Teatrze Rampa. Wcześniej prowadził listę przebojów 30 Ton w TVP2.

Filmografia Edytuj

  • 2009: Na Wspólnej – rektor uczelni, na której wykłada Jerzy Dudek
  • 2008: Barwy szczęścia – Lekarz, który opiekował się zranionym Adamem Jakubikiem (odc.123)
  • 2006: Pogoda na piątek – Włodzimierz Podolak, dyrektor centrum handlowego
  • 2005: Spadek
  • 2004: Dziupla Cezara – Komisarz Borek
  • 1999-2006: Na dobre i na złe – Bolecki, ojciec Łukasza
  • 1998-2003: Miodowe lata – Franz
  • 1997-2006: Klan – Mścisław Kozub, dyrektor LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Tetmajera
  • 1995: Cyrkowa Pułapka – Bromke
  • 1993: Tajemnica trzynastego wagonu – Stary Skaut
  • 1992: Psy – Zenon Słaby
  • 1992: Tajna misja – policjant
  • 1992: Wiatr ze wschodu – Członek bandy napadającej na hotel
  • 1990: Superwizja – Agent Super Wizji
  • 1986: Zmiennicy – Skoczylas, pracownik spółdzielni Bory Tucholskie

Dubbing Edytuj

  • 2012: Risen 2: Mroczne Wody
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Król Henselt
  • 2010: Biała i Strzała podbijają kosmos
  • 2010: Dragon Age: Początek - Przebudzenie – Oghren
  • 2010: Ja w kapeli – Ernesto
  • 2009: Dragon Age: Początek − Oghren
  • 2009: Transformers: Zemsta Upadłych – Optimus Prime
  • 2008: Gothic 3: Zmierzch Bogów - Orkowie
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie – Ed Gamtiban
  • 2007: Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności – Baltazar
  • 2007: Przygody Sary Jane − Graske
  • 2007: Fineasz i Ferb – Major Monogram
  • 2007: Ben 10: Wyścig z czasem – Inferno
  • 2007: Ben 10: Tajemnica Omnitrixa – Inferno
  • 2006: Gothic 3 - Orkowie
  • 2006: Ruby Gloom – Pan Biały
  • 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – Daggeron / Słoneczny Rycerz
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Don Sertori (odc.1-39, 53-55)
  • 2006: Yin Yang Yo! – Mikołaj
  • 2006: Kapitan Flamingo – Ojciec Rutgera, Tata Sanjaya, Prawnik (odc. 29b), Pan Baxter (odc. 30a), Fryzjer
  • 2006: ŌBAN Star Racers – Jeden ze starszych, Kross
  • 2006: Fantastyczna Czwórka – Najwyższy (odc. 1, 23), Agent Pratt (odc. 4), Attuma (odc. 20)
  • 2006: Galactik Football – Sinedd (odc. 11-26), D’Jado, Madox (odc. 11-32)
  • 2006: Monster Warriors
  • 2005: Amerykański smok Jake Long – Czarny Smok
  • 2005: Power Rangers S.P.D. – Bluehead, Orangehead 2005-2008: Ben 10 – Inferno, Hoverboard (odc. 5), Drągal (odc. 9, 25), Diamentogłowy (odc. 13), Jeden z więźniów (odc. 37), Gaterboy (odc. 45)
  • 2005: Zathura – Kosmiczna przygoda – Robot
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Optimus Prime
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Paine, Tilian
  • 2005: Barbie i Magia Pegaza – Olbrzym
  • 2005: Robotboy – Komentator walk robotów
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic – Zielona Strzała (oprócz odc. 30)
  • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Monsieur Oui (odc. 59)
  • 2004: Clifford: Wielka przygoda
  • 2004: Legenda telewizji
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Ordonez
  • 2003: Bionicle: Maska Światła – Toa Kopaka Nuva
  • 2003: Transformerzy: Wojna o Energon – Optimus Prime
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Raphael
  • 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka – Tata Ferdka
  • 2002-2003: Psie serce – głos psa
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Hugo Złotnik
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Słoń Benjamin
  • 2002: Dzika rodzinka – Sloan
  • 2002: Śnięty Mikołaj 2 – Śpioch
  • 2002: Piotruś Pan: Wielki powrót – Edwart
  • 2001-2004: Medabots – Squidguts
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Hro Talak
  • 2001-2003: Aparatka
  • 2001-2003: Gadżet i Gadżetinis – Generał
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Moloch
  • 2000: Goofy w College’u
  • 2000: Nowe szaty króla
  • 2000: Tweety – wielka podróż
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2002: Chojrak – Tchórzliwy pies – Le Quack, Boski Gąsior, Potwór z materaca, Żołnierz, Paluch
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty – Plankton
  • 1999: Animaniacy: Życzenie Wakko – Mózg, Runt, Król Salazar
  • 1999: Babar – król słoni – śpiew piosenki
  • 1999: Toy Story 2 – Imperator Zurg
  • 1999: Muppety z kosmosu – Prentro
  • 1998-2004: Atomówki
  • 1998-2001: Histeria – śpiew piosenki
  • 1998: Dzielny pies Rusty – Szeryf Wilson
  • 1998: Świąteczny bunt
  • 1998: Książę Egiptu – Aaron
  • 1998: Papirus
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1998: Dziesięcioro Przykazań – opowieści dla dzieci
  • 1998-1999: Srebrny Surfer – Ego, Drax
  • 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji – VonRabi
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Large
  • 1997-2004: Johnny Bravo – jeden z zespołu hip-hopowego
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja
  • 1997: Młode wilki 1/2 – "Czarny"
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera – Minotaur, który poprosił Walhalema o autograf (epizod)
  • 1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa
  • 1996-1999: Wojny potworów – Optimus Naczelny
  • 1996: Ucieczka
  • 1996: Kosmiczny mecz – jeden z kosmitów po transformacji
  • 1995-2002: Timon i Pumba – Gwint (odc. 1-47)
  • 1995-1998: Pinky i Mózg – Mózg
  • 1995-1998: Gęsia skórka – właściciel przeklętego aparatu fotograficznego i inne głosy
  • 1995-1997: Co za kreskówka!
  • 1995-1996: Maska – Serfer
  • 1995: Młode wilki – "Czarny"
  • 1995: Hutch Miodowe Serce
  • 1995: Księżniczka Tenko
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Obserwator
  • 1994-1996: Iron Man: Obrońca dobra
  • 1994: Aladyn: Powrót Dżafara
  • 1994: Patrol Jin Jina – Skoczek
  • 1994: Księżniczka Łabędzi – Szybki
  • 1993-1998: Animaniacy – Mózg
  • 1993-1996: Nowe przygody Kapitana Planety
  • 1993-1995: Dwa głupie psy – Duży pies
  • 1993-1994: Droopy, superdetektyw
  • 1993: Holly-rockowa kołysanka
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1993: Uwolnić orkę − Randolph Johnson
  • 1992-1998: Batman
  • 1992-1997: Kot Ik! – Doc
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992: Teknoman – Saber, brat Blade’a
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1990-1993: Szczenięce lata Toma i Jerry’ego
  • 1990: Pinokio
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Dzielna Pantera
  • 1989-1992: Chip i Dale Brygada RR – niedźwiedź z zoo, w którym kradziono orzeszki ziemne
  • 1988-1989: Miś Yogi – Ruby Roo
  • 1988: Judy Jetson i rockersi
  • 1988: Oliver i spółka – Landryn
  • 1987: Jetsonowie spotykają Flintstonów
  • 1986-1988: Dennis Rozrabiaka
  • 1986: Amerykańska opowieść – Śpiew piosenek
  • 1985-1988: M.A.S.K.
  • 1985-1988: Troskliwe misie – Dzielny Lew (odc. 31-49)
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1982: Tajemnica IZBY
  • 1981-1982: Heathcliff i Marmaduke
  • 1980: Mały rycerz El Cid
  • 1979-1980: Scooby i Scrappy Doo (1979)
  • 1977: Przygody Kubusia Puchatka – Chórek
  • 1974: Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys – Chór
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1971: Pomocy! To banda Kudłacza – Głup
  • 1969-1971: Dastardly i Muttley – Narrator, Generał
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi
  • 1968: Wiatrodzień Kubusia Puchatka – Chór
  • 1967: Asterix Gall – Abrarakurix
  • 1966: Kubuś Puchatek i miododajne drzewo – Chór
  • 1966: Człowiek zwany Flintstonem
  • 1964: Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie?
  • 1960-1966: Flintstonowie

Więcej w Fandom

Losowa wiki